top of page

Sesja rodzinna

Sesja rodzinna to bez wątpienia jedna z najcenniejszych pamiątek zarówno dla Was jak i Waszych dzieci. Czas płynie szybko a maluchy rosną nieubłaganie :)

Dlatego przede wszystkim chcę uwiecznić na zdjęciach wspólne, radosne chwile, zabawę, przytulaski, całuski uśmiechy i Waszą miłość… Chcę aby te ujęcia nie były pozowane, lecz naturalne.

Postaraj się przygotować Swoje dziecko do sesji, tak aby nie czuło w związku z nią napięcia czy przymusu. Porozmawiaj z maluchem co się wydarzy w trakcie sesji, ile czasu potrwa oraz dlaczego zależy Ci na takich wspólnych zdjęciach. Przedstaw to jako fajnie spędzony czas i wspólną zabawę dla całej rodziny. Możesz zaproponować dziecku też coś w formie nagrody po sesji.

Czas trwania sesji uzależniony jest od Was i Waszych dzieci. Maluchy często potrzebują najpierw oswoić się z nowym miejscem i sytuacją. Zwykle jest to 1–1,5h. Bądźcie proszę wobec dzieci cierpliwi i wyrozumiali w sytuacjach buntu czy zawstydzenia. 

Najważniejsze jest aby maluch był wyspany, najedzony i zrelaksowany!
Dobry humor wszystkich modeli to podstawa. W przypadku młodszych dzieci zaopatrzcie się we wszystko, co może nam pomóc rozweselić maluszka, rozśmieszyć, zatrzymać na chwilę w miejscu. Ulubiona zabawka, przekąska, picie, wesoła piosenka lub w ostateczności bajka na telefonie ;) Wy najlepiej znacie Wasze dziecko i to Wasze doświadczenie i zaangażowanie może tutaj najbardziej pomóc.

Na początku wspólnie przejrzymy sobie rzeczy, które przyniesiecie do studia (ubrania, ewentualną biżuterię i akcesoria) i stworzymy plan z ich wykorzystaniem. Zabierz ze sobą więcej ubrań, a wspólnie coś wybierzemy abyście do siebie pięknie pasowali. Przed sesją możesz wysłać mi przygotowane przez Was stylizacje, a także inspiracje zdjęć, jakie najbardziej Wam się podobają i które chcielibyście wykonać. 
Bardzo ważną kwestią jest tutaj dobór odpowiednich ubrań. Podczas przygotowywania stylizacji na sesję rodzinną ważne jest abyście wszyscy do siebie pasowali zarówno pod względem stylu jak i kolorystycznie. Na zdjęciach najlepiej sprawdzą się kolory stonowane - "kolory ziemi" (krem, beż, brąz, zieleń, khaki, czy pastele). Chociaż fajnie wyglądają także niebieskie jeansy oraz biała koszulka/bluzka lub bluza w pastelowych kolorach (dla wszystkich członków rodziny). Tak naprawdę, to od Was zależy jak chcielibyście wyglądać na zdjęciach. Czy ma być to sesja bardziej w eleganckim czy luźniejszym klimacie. Ważne, abyście czuli się komfortowo. Nic nie może uwierać, ciągnąć, gryźć i drapać. Dobrze wcześniej przetestować wybrane ciuchy, żeby sprawdzić czy dobrze się w nich czujecie i czy możecie się w nich swobodnie poruszać. Pamiętaj, aby odzież była czysta i wyprasowana. Unikaj ubrań z dużymi, różnokolorowymi nadrukami, napisami i wzorami, które odwrócą od Was uwagę. Na sesji w studio preferuję ujęcia na bosaka, dlatego zadbajcie też o estetykę nóg i stóp.


Zadbaj o makijaż, włosy i paznokcie. Do sesji zdjęciowej najlepiej podejść jak do ważnego wyjścia np. na przyjęcie, spotkanie. Zrób mocniejszy makijaż niż na co dzień (możesz skorzystać z usług profesjonalnej makijażystki). W dniu sesji umyj włosy, zadbaj o manicure, pedicure, depilację itp. Weź ze sobą kosmetyki do ewentualnej poprawy makijażu i szczotkę do włosów.

 Pamiętaj, że sesja ma być odwzorowaniem Waszych charakterów, stylów, osobowości i przede wszystkim ma pokazywać Was naturalnych - Bądźcie sobą! spontaniczni i otwarci. To Wy, Wasze uśmiech, emocje i relacje są kluczem do sukcesu <3

bottom of page