top of page

Sesja noworodkowa

Podczas tej sesji niewątpliwie najważniejszym modelem jest Wasz nowo narodzony maluszek i to głównie Jemu poświęcimy czas oraz całkowicie się do niego dostosujemy.
Przygotujcie się na to, że sesja noworodkowa może potrwać kilka godzin, ponieważ oprócz samego wykonywania zdjęć mamy tutaj czas na karmienie, przebieranie i usypianie.

W moim studio posiadam wszelkie niezbędne rekwizyty oraz ubranka i dodatki noworodkowe, dzięki którym stworzę dla Was przepiękne stylizacje.

Jest jedynie kilka rzeczy, o których musicie pamiętać - aby zabrać ze sobą;
- jedzonko - nawet gdy karmisz piersią warto mieć w zapasie małą buteleczkę z mleczkiem
- smoczek - jeśli używacie i działa uspokajająco na maluszka
- kocyk - aby otulić maluszka podczas karmienia czy usypiania
- pampersy, chusteczki, ew. maść lub kropelki jeśli są konieczne
szczotkę do włosków - aby poprawić maluszkowi fryzurkę :) 

Postarajcie się proszę, aby ten dzień zaczął się spokojnie, bez nerwów czy pośpiech. Piszę to ponieważ wiem, że pierwsze wyjścia z nowym członkiem rodziny wiążą się z lekkim stresem. Postarajcie się go unikać, ponieważ maluszek odczuje Wasze emocje i też może być niespokojny.
Organizując moje studio starałam się przygotować jak najbardziej przyjazne i przytulne dla Was miejsce. Przed sesją pomieszczenie jest odpowiednio nagrzane, aby rozbierając / przebierając maluszka czuł się on komfortowo. Dlatego też proponuję abyście założyli coś wygodnego i "lekkiego".

Proszę abyście przyjechali do mnie z nakarmionym chwilę wcześniej dzidziusiem - wtedy od razu możemy przystąpić do wykonywania zdjęć.

Do zdjęć rodzinnych przygotujcie sobie komplet ubrań; ciemne spodnie oraz czarne koszulki/bluzki (bez napisów, grafik i wzorów). Moim must have na każdej sesji noworodkowej są proste, ale za to ponadczasowe ujęcia na czarnym tle, gdzie główną rolę odgrywa Wasz maluszek, oraz Wy - bez zbędnych dodatków...

Drugą stylizację rodzinną (jeżeli macie takie życzenie) wykonuję na jaśniejszym tle. Tutaj już będziemy musieli ustalić sobie wcześniej szczegóły, łącznie z uzgodnieniem całej kolorystyki zdjęć, aby wraz z ujęciami samego noworodka stworzyć jedną spójną całość. 
Jeśli wcześniej wykonaliśmy sesję ciążową, proponuję zrobić zdjęcia w tych samych ubraniach - tyle że tym razem będą to już ujęcia z maluszkiem - stworzymy sobie kadry w stylu "przed" i "po" 
Posiadam piękne suknie i body dla mamy, które możemy tutaj użyć. Dla taty i rodzeństwa ubiór jest już całkowicie w Waszym zakresie. Proponuję coś prostego a zarazem eleganckiego. Dla Panów mogą to być spodnie jeansy + koszulka, polówka lub nawet prosta koszulka - tylko koniecznie bez napisów, grafik i wzorów. Dla dziewczynek najlepiej sprawdzą się "delikatne" jednokolorowe sukienki.

Wybierzcie proszę wcześniej pakiet i kolorystykę
w jakiej chcieli byście wykonać zdjęcia i poinformujcie mnie o tym min. dzień przed sesją, abym mogła przygotować odpowiednie stylizacje. Tak jak wcześniej wspomniałam, posiadam piękne ubranka dla noworodków, opaseczki, czapeczki, owijki, kocyki, koszyki, wiaderka, misy itp..., tak więc całą resztą zajmę się już ja. Stworzę dla Was przepiękne kadry, które pozostaną Waszą najcenniejszą pamiątką na całe życie.

Myślę, że to już wszystko o czym powinniście Wiedzieć. Jeśli macie jakieś pytania, śmiało piszcie lub dzwońcie. Już nie mogę się doczekać spotkania z Wami! Do zobaczenia :*

 

bottom of page